temcorubber logo

قیمت پرس لاستیک حرارتی

به این خدمت یا کالا نیاز دارید؟

قیمت پرس لاستیک حرارتی

پرس لاستیک حرارتی دستگاهی است که از طریق حرارت و همچنین فشارو  البته قالب بندی برای  تولید ساختارهای  نرم و قابل تغییر شکل به یک قالب خاص در نظر گرفته می شوند  که در این میان سیلیکونی بودن را نیز می توانیم در نظر بگیریم،و وقتی حرارت و فشار در این بین قرار گیرند، شکل نهایی خودشان را بدست خواهند آورد. در این خصوص باید در نظر بگیرید که گرم کردن لاستیک سیلیکونی تا یک مقدار دمای مشخص و قرار دادن آن در قالب خاص وایجاد فشار بر روی آن به عنوان یک عامل مهم در این خصوص در نظر گرفته می شود. در این مقاله نیز با قصد داریم به بررسی قیمت پرس لاستیک حرارتی بپردازیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید.

پرس لاستیک حرارتی چه ویژگی هایی دارد؟

دستگاه پرس لاستیک حرارتی دارای انواع مختلفی است. همچنین باید در نظر داشته باشید که ظاهر آن مثل حرف C انگلیسی است. البته این دستگاه جز دستگاه های بسیار پرکاربرد و عالی نیز حساب می شود و باید به آن توجه کامل و کافی داشته باشید.

در خصوص ویژگی های مربوط به پرس لاستیک حرارتی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

دستگاه پرس لاستیک حرارتی دارای محور حرکتی از پایین به بالا است و در خصوص مورد آخر نیز باید در نظر بگیریم که دستگاه های پرس لاستیکی حرارتی  سرعت بسیار بالایی را به خودشان اختصاص خواهند داد. همچنین تنوع بسیار بالایی را می توانیم برای دستگاه های پرس لاستیک حرارتی در نظر بگیریم. با این حال دستگاه های پرس لاستیک به صورت دستی و هیدرولیکی و مکانیکی و پنوماتیک هستند که هر کدام نیز کیفیت متنوعی را به خودشان اختصاص می دهند و کارکردهای خوبی را می توانیم برای آنها در نظر بگیریم.

پرس لاستیک حرارتی چه ویژگی هایی دارد؟

 بررسی منابع خاص برای فعال سازی دستگاه پرس لاستیک حرارتی

 در این خصوص باید به این مورد توجه داشته باشید که این دستگاه پرس لاستیک حرارتی، منبع انرژی خاص ندارد و به صورت حرارت و یا حتی دستی می توانیم آن را فعال کنیم. همچنین دستگاه های پرس در انواع مختلف از طریق فشار آب و یا فشار روغن مقدار انرژی کار خود را تامین می کنند. در خصوص دستگاه های پرس لاستیک دیگر می توانیم به دستگاه پرس لاستیک مکانیکی اشاره کنیم که دارای قدرت بالای موتور است. دستگاه های پرس لاستیک پنوماتیک نیز جز دستگاه هایی هستند که توسط مقدار هوای فشرده می توانند فعال شوند و عمل پرس را در ساده ترین حالت ممکن به انجام برسانند.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید، در بخش تماس با ما منتظر شما هستیم

آیا دستگاه پرس لاستیک حرارتی برای لاستیک سیلیکون مناسب است؟

بله در حالت کلی این لاستیک سیلیکون است که می تواند در دستگاه پرس مربوطه قرار بگیرد و تحت واکنش های مختلف در آید. با این حال باید در نظر بگیرید که این نوع لاستیک کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف را به خودش اختصاص  می دهد. مقدار مقاومت بسیار بالایی نیز در برابر گرما دارند. همچنین ما می توانیم انعطاف پذیری بسیار بالایی در خصوص لاستیک های حرارتی سیلیکونی در نظر بگیریم.

بررسی قیمت پرس لاستیک حرارتی

قیمت دستگاه پرس لاستیک حرارتی به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم داشت:

اولین مورد نوع کیفیت پرس لاستیک حرارتی است. هرچه کیفیت بالاتر باشد، قیمت نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد.

همچنین شیوع عملکرد در سریعترین زمان ممکن بر مبنای نو و یا دست دوم بودن را می توانیم برای پرس لاستیک حرارتی در نظر بگیریم. این مورد به عنوان یکی از مهم ترین موارد در این خصوص در نظر گرفته می شود و توجه به آن نیز خالی از لطف نخواهد بود.

آیا لاستیک های سیلیکون حرارتی در پرس لاستیک حرارتی تغییر می کنند؟

بله این تغییر بر مبنای انعطافی است کی توانیم برای پرس لاستیک های حرارتی در زمینه های مختلف مثل پزشکی، هوا و فضا و برق و برخی از انواع ساخت و ساز ها در نظر بگیریم. این نوع لاستیک ها همان طور که از نامشان پیداست، در برابر گرما مقاومت بسیار بالایی دارند. بر همین اساس باید در نظر داشته باشید که ساختارهای لاستیک سیلیکونی مربوطه از نوع پلیمرهای مصنوعی به حساب می آید. البته ساختار غیر معمولی و البته مولکولی آن نیز دارای ستون هایی از سیلیکون است که به ترتیب اتم های اکسیژن را در معرض تولید قرار داده است.

پیوند ها وساختاری که می توانیم در این نوع لاستیک ها در نظر بگیریم دقیقا چیزی مثل کوارتز است که در این خصوص می توانیم مقاومت گرمایی سیلیکون های لاستیکی را بسیار بالاتر نسبت به سایر ساختارها در نظر داشته باشیم.

آیا لاستیک های سیلیکون حرارتی در پرس لاستیک حرارتی تغییر می کنند؟

بررسی لاستیک های سیلیکونی حرارتی

لاستیک های سیلیکونی حرارتی خاصیت کشسانی بسیار بالایی را به خودشان اختصاص خواهند دارد. البته در برابر پارگی و گسیختگی نیز مقاومت بسیار بالایی خواهند داشت.

 این نوع لاستیک ها در برابر جریان الکتریسیته مقاومت بسیار بالایی دارند و به راحتی جریان برق را از خودشان عبور می دهند.

این نوع لاستیک ها با بدن نیز سازگار هستند و به بدن نیز هیچ گونه آسیبی نمی رسانند. البته سیلیکون های مربوط به این لاستیک ها در برابر اکسید شدن نیز مقاومت دارد، آب نیز تاثیر خاصی بر روی این نوع لاستیک ها نخواهد داشت.

قدرت کششی بسیار بالایی را نیز می توانیم برای این نوع لاسیتک در نظر بگیریم. در حالت کلی نیز کاربردهای این نوع لاستیک بر اساس دستگاه پرس لاستیک حرارتی بسیار زیاد است و در صنعت کاربردهای بسیار بالایی را به خودش اختصاص می دهد. در تمکو رابر میتوانیم مواردی را  در این خصوص در نظر بگیریم.

نتیجه گیری

در این مقاله ما قیمت پرس لاستیک حرارتی را بررسی کردیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که دستگاه های پرس حرارتی در حالت کلی قیمت مناسبی دارند و این مورد بیشتر بر اساس عملکردی است که می توانیم برای پرس لاستیک های حرارتی در نظر داشته باشیم. در این حالت استفاده از این دستگاه ها می تواند تغییراتی را در ساختار لاستیک ها ایجاد نماید. این امر نیز جز نکات مهمی است که برای دستگاه های پرس لاستیک حرارتی می توانیم در نظر بگیریم و توجه به آن نیز خالی از هیچ گونه لطفی برای افراد در این حوزه نخواهد بود.

محمد تمثال

مهندس مکانیک و علاقمند به قالب سازی و تولید انواع قطعات سیلیکونی و پلاستیکی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo