temcorubber logo

بازی سیلیکونی

به این خدمت یا کالا نیاز دارید؟

بازی سیلیکونی

بازی های سیلیکونی جز بازی های پرطرفداری هستند که در شکل های مختلف در بازار موجود می باشند. در حالت کلی نیز سیلیکونی از سیلیس که یک ماده طبیعی است ساخته می شود و به عنوان دومین عنصر فراوان نیز در پوسته زمین وجود دارد. این مورد به عنوان یک نقطه شروع خوب برای یک ماده پایدار در نظر گرفته می شود همچنین سیلیس به همراه اکسیژن و هیدروژن و کربن می توانند جهت ایجاد پلیمری که غیر رسمی نیز است پردازش شوند. در این جا نیز ما قصد داریم بازی سیلیکونی را بررسی کنیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها با تمکو رابر همراه باشید.

بازی های سیلیکونی دارای چه کیفیتی هستند؟

بازی های سیلیکونی از کیفیت های متنوعی از نظر سیلیکون برخوردار هستند. در برخی از آن ها سیلیکون از درجه پایینی برخوردار است، اغلب بازی های سیلیکونی نیز دارای مواد پتروشیمی و یا پرکننده های پلاستیکی هستند که این مورد می تواند مزیت های مربوط به سیلیکون را نیز به طور کامل خنثی کند. البته هر کدام از بازی های سیلیکونی دارای گرید های متنوع هستند و در فروشگاه هایی که بازی های سیلیکونی را به فروش می رسانند می توانیم به طور دقیق گریدها را ببینیم.

بازی های سیلیکونی در چه اشکالی هستند؟

اشکال مختلفی را می توانیم برای بازی های سیلیکونی در نظر بگیریم. مثلا برخی از آنها اشکال واقعی دارند و برخی ساختار بسیار نرمی دارند. از لحاظ شکل و از لحاظ ساختار می توانیم هزاران مورد بازی سیلیکونی را در بازار پیدا کرد. با این حال تنوع گسترده محصولات سیلیکونی در حوزه اسباب بازی باعث شده تا ما بتوانیم اشکال مختلفی از این بازی ها را در بازار به خوبی پیدا کنیم که هر کدام نیز قیمت های متنوعی را به خودشان اختصاص می دهند. این امر نیز جز نکات بسیار مهم در این خصوص به حساب می آید.

بازی های سیلیکونی در چه اشکالی هستند؟

بررسی مزایا و معایب اسباب بازی های سیلیکونی

اسباب بازی هیا سیلیکونی مزایا و معایب مختلفی را به خودشان اختصاص می دهند که در ادامه به این موارد اشاره می کنیم:

  1. مزایا

ایمنی

  1. اولین مورد ایمن بودن این اسباب بازی ها است. به طور کلی اسباب بازی های سیلیکونی غیر سمی هستند و درون آن ها از مواد شیمیایی مضر استفاده نشده است.
  2. درصورتی که کودک اسباب بازی های سیلیکونی را بجود، به هیچ عنوان خرد و ریز نمی شود و این مورد یکی از مهم ترین نکات در این خصوص به حساب می آید.
  3. ساختار اسباب بازی های سیلیکونی با محیط زیست سازگار است. همچنین استاندارهای متنوعی را نسبت به مقاومت این لوازم در بازار می توانیم برای آنها در نظر بگیریم.
  4. تمیزی و پاکیزگی از دیگر مزایای مربوط به بازی سیلیکونی به شمار می روند. در حالت کلی، اسباب بازی های سیلیکونی ضد بو و ضد لکه هستند، همچنین ضد حساسیت نیز می باشند و به راحتی تمیز می شوند.
  5. مواد کثیف نیز قادر به جمع شدن بر روی بازی سیلیکونی نیست. با این حال اسباب بازی های سیلیکونی در اندازه ها و ساختارهای متنوع در بازار موجود هستند.
  6. این اسباب بازی ها بسیار نرم و لطیف هستند و این مورد به عنوان یکی از مهم ترین مزایا برای این نوع از اسباب بازی ها به حساب می آید.

بررسی مزایا و معایب اسباب بازی های سیلیکونی

معایب

در خصوص معایب بازی های سیلیکونی توجه به موارد زیر ضروری خواهد بود:

  1. هزینه اولین معایب بازی های سیلیکونی است. شما می توانیم در هزینه های مختلف این اسباب بازی ها را تهیه نمایید. البته باید این مورد را به خاطر بسپارید که هرچه دوام اسباب بازی سیلیکونی بالاتر باشد، هزینه بیشتری نیز باید در هنگام خرید برای آن پرداخت کنید.
  2. برخی از اسباب بازی های سیلیکونی به راحتی در طبیعت تجزیه نمی شوند، این مورد می تواند کمی برای محیط زیست نیز آسیب زا باشد.
  3. به طور کلی شاید نتوانید در برخی فروشگاه ها بازی سیلیکونی مورد نظرتان را پیدا کنید. ولی شما می توانید برای اینکه به کلیه انواع بازی های سیلیکونی دسترسی داشته باشید، به سراغ فروشگاه هایی بروید که اسباب بازی های مربوطه را در اندازه و رنگ های مختلف به فروش می رسانند.

برای کودک چه نوع بازی سیلیکونی مناسب است؟

برای یک کودک شما باید به سراغ اسباب بازی سیلیکونی بروید که بسیار برای او ایمن است و هیچ گونه آسیبی به او و سلامتی اش وارد نمی کند. همچنین باید بعد از استفاده یک هفته ای، بازی سیلیکونی مورد نظرتان را با آب گرم و صابون هفته ای یک بار بشویید. این مورد به جلوگیری از تجمع باکتری کمک فراوان خواهد کرد. همچنین باید در نظر بگیرید که بر طبق نکات گفته شده در صورت جویدن این بازی ها، هیچ چیزی از اجزای بازی وارد دهان کودک نمی شود ولی به عنوان والدین باید از این مورد جلوگیری کنید.

البته در هنگام خرید بازی سیلیکونی باید دقت داشته باشید که هزینه ای که پرداخت می کنید باید مطابق با ارزش کالا باشد. بازی مربوطه باید بسیار کاربر پسند باشد و کودک بتواند با آن کمی ارتباط بگیرد و از بازی با آن حس خوبی را نیز تجربه کند. مقاومت بازی نسبت شرایط محیطی مختلف یکی دیگر از مهم ترین موارد در این خصوص به حساب می آید. این امر نیز مهم است و از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه به آن نیز خالی از لطف نخواهد بود. با این وجود اگر میخواهید به کیفیت بالایی از بازی سیلیکونی دست پیدا کنید می توانید با پرداخت هزینه ای بالاتر به این محصول دست یابید.

برای کودک چه نوع بازی سیلیکونی مناسب است؟

نتیجه گیری

در این مقاله ما بازی سیلیکونی را بررسی کردیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بازی سیلیکونی به عنوان یک بازی کاربردی برای کودکان به حساب می آید. رنگ ها و شکل های مختلفی از این بازی در بازار وجود دارد. همچنین قیمت های مختلفی را می توانیم از این بازی در بازار پیدا کنیم. با این حال باید توجه داشته باشید که اگر قصد خرید بازی های سلیکونی با کیفیتی دارید می توانید به فروشگاه هایی مراجعه کنید که بهترین کیفیت را دراختیار شما قرار می دهند.

محمد تمثال

مهندس مکانیک و علاقمند به قالب سازی و تولید انواع قطعات سیلیکونی و پلاستیکی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo