کیپدهای-سیلیکونی

کیپدهای-سیلیکونی

فهرست مطالب

کیپد (Keypad)سیلیکونی چیست؟

 

در طی چند سال اخیر وسایل الکترونیکی زیادی تولید شده است که در بسیاری از آن ها نیاز به وجود دکمه می باشد بطور مثال در کنترل تلویزیون، انواع ریموت ها و… اما با گذشت زمان صفحات لمسی در خیلی از وسایل جایگزین شدند اما به دلیل بالا بودن هزینه تولید و ساخت و احتمال خرابی زودتر، کاربرد آن ها محدود شد و همچنان استفاده از دکمه در بسیاری از وسایل رایج می باشد.

جنس دکمه ها با توجه به کاربرد و نوع دستگاه موردنظر متفاوت می باشد اما از پرکاربرد ترین آن ها میتوان به کیپد های سیلیکونی اشاره کرد.

 

کیپد سیلیکونی

 

کلید های سیلیکونی امروزه در انواع تلفن ها (ثابت و همراه)، دستگاه های کارت خوان، کنترل ها و ریموت ها و اکثر وسایل الکترونیکی بکار می روند. اما چرا ازجنس سیلیکون استفاده شده است؟

سیلیکون به دلیل قیمت مناسب، انعطاف پذیری، مقاومت و طول عمر و مقاومت مناسب در برابر دمای بالا بهترین جنس موادی هست که میتوان بکار برد. امروزه سیلیکون در کشور ما با مدل ها و برند های مختلف دردسترس می باشد.

 

 

کیپد سیلیکونی

 

 

 

 

مراحل تولید کیپد سیلیکونی

 

با توجه به نوع کیپد و کاربرد آن در ابتدا قالبی برای آن طراحی و به روش فشرده سازی تولید می شود. مواد سیلیکونی که بصورت جامد هستند با توجه مقدار مورد نیاز درون قالب قرار میگیرند، سپس به قالب توسط دستگاه پرس فشار وارد می شود و دمای قالب به میزان لازم افزایش داده می شود. این افزایش دما باعث می شود سیلیکون از حالت جامد به مایع تبدیل شود و در تمام حفره ها و مجراهایی که در قالب طراحی شده جاری شوند سپس توسط دستگاه پرس این مواد فشرده می شوند و شکل قالب را به خود می گیرند. مدت زمان لازم برای تحت فشار و دما بودن با توجه به نوع سیلیکون و ابعاد کیپد مورد نظر متفاوت می باشد. بعد از اینکه قطعه کیپد کاملا به شکل دلخواه رسید قالب باز می شود و قطعه کیپد از قالب جدا می شود.

برای تولید می توان از دو روش تزریق سیلیکون و یا فشرده سازی سیلیکون استفاده کرد. اما در حال حاضر به دلیل بالا بودن هزینه تولید به روش تزریق، بیشتر از روش فشرده سازی استفاده می شود.

مراحل بازنگری

 

قالب های مورد استفاده بارها توسط طراحان و سازندگان مورد آزمایش و بررسی قرار میگیرند تا تمامی عیوب احتمالی برطرف شود اما با این حال قطعات کیپد پس از تولید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار میگیرند تا از کیفیت تولید و سالم بودن قطعات اطمینان حاصل شود و در صورت دیده شدن عیبی مجدد قالب و پروسه تولید بررسی و اصلاح می گردد.

 

آماده سازی کیپد

 

بعد از شکل گرفتن سیلیکون و بازنگری، کیپدها بصورت خام هستند و باید تغییراتی روی آن صورت گیرد تا قابل استفاده شوند:

مواد سیلیکونی بکار رفته در کیپدها با توجه به مدل آن ها بصورت شفاف و مات هستند. این مواد بعد از شکل گرفتن با توجه به کاربرد آن رنگ می شوند و روی دکمه های آن ها اعداد و حروف با رنگ دلخواه چاپ می شوند. در حال حاضر بهترین روش چاپ با دستگاه تامپو می باشد. این دستگاه می تواند برروی سطوح صاف و منحنی عملیات چاپ را به خوبی انجام دهد.

 

کیپد سیلیکونیکیپد سیلیکونی

 

 

همانطور که می دانید کیپدها روی بردهای الکترونیکی قرار میگیرند و با فشردن هر دکمه مسیری از مدار متصل می شود و کاری انجام می دهد مثل کنترل تلویزیون که با فشردن دکمه ها میتوانید دستور مورد نیاز را اجرا کنید.

بنابراین زیر این دکمه ها باید یک قطعه ی رسانایی قرار گیرد تا بتواند اتصال مدار را برقرار کند. برای این کارمعمولا از کربن رسانا استفاده می شود که به آن زغال رسانا هم گفته می شود. با قرار گیری آن در زیر دکمه و با فاصله کمی از قسمت مورد نظر مدار الکترونیکی به محض فشردن دکمه توسط کاربر این کربن حرکت کرده و روی مدار قرار میگیرد و باعث اتصال می شود. به دلیل خاصیت ارتجاعی سیلیکون، بعد از فشرده شدن دکمه و برداشتن انگشت، دکمه به حالت قبلی خود برمیگردد.

 

کیپد سیلیکونی

کیفیت طراحی و تولید

 

یکی از پارامتر های مهم پس از تولید کیپدها این هست که دکمه ها به راحتی فشرده شوند و پس از فشرده شدن به راحتی به محل اولیه خود برگردند. بنابراین طراحی قالب و انتخاب نوع مواد سیلیکونی و میزان سختی داخل این مواد و فشار و دمای بکار رفته در مراحل تولید باید به گونه باشد که پس تولید قطعه کیفیت قطعه حفظ شود و استفاده ازآن برای کاربر راحت باشد. در صورت بی توجهی به این موارد ممکن است کیپد پس از تولید و نصب بر روی دستگاه مورد نظر، دکمه های آن سفت باشند و یا ضعیف عمل کنند.

 

خلاصه مطلب

 

کیپدها امروزه از جنس سیلیکون برای بسیاری از دستگاه های الکترونیکی طراحی و تولید می شوند. سیلیکون به دلیل جنس مناسب و قیمت مناسب در تولید کیپدها مورد توجه قرار گرفته است. کیپدها بعد از تولید با توجه به کاربرد و درخواست مشتریان رنگ می شوند و اعداد، حروف و نماد های مورد نیاز بر روی آن ها چاپ می شوند.

گروه صنعتی تمکو رابر در زمینه تولید محصولات سیلیکونی و مخصوصا کیپدها تخصص و مهارت مورد نیاز را دارد و متناسب با درخواست مشتریان، مراحل مورد نیاز را از ابتدای طراحی قالب تا ساخت کامل قطعه انجام می دهد.

برای ثبت سفارش قطعه مورد نظر خود با ما تماس بگیرید

دسته بندی:
محمد تمثال
محمد تمثال

مهندس مکانیک و علاقمند به قالب سازی و تولید انواع قطعات سیلیکونی و پلاستیکی هستم

تمکورابر متخصص در لاستیک سیلیکون 

Germany-آلمان
Iran-ایران
Iraq-عراق
Kazakhstan-قزاقستان
Turkey-ترکیه
Turkmenistan-ترکمنستان
تیم متخصص

کنترل کیفیت

تجهیزات پیشرفته

دقت بالا

پل ارتباطی

021-77261105-6 info@temcorubber.ir شنبه تا چهارشنبه 9:00 تا 17:00

تمامی حقوق برای سایت Temcorubber محفوظ است