temcorubber logo

کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی (زیپ کیپ سیلیکونی)

به این خدمت یا کالا نیاز دارید؟

کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی

کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی یا به عبارت ساده تر، همان زیپ کیپ های معمول هستند که اکنون از جنس سیلیکون ساخته شده و مزایا و کاربردهای بسیار بیشتری نسبت به کیسه های نایلونی متعارف دارند.

در این مقاله قصد داریم تا این محصول جدید از تولیدات سیلیکونی گروه صنعتی تکمورابر را به شما معرفی و در مورد مزایا و کاربرد های آن نیز صحبت کنیم. پس پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید تا با جدید ترین روش نگهداری مواد غذایی آشنا شوید.

زیپ کیپ سیلیکونی (کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی) چیست؟

کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی، در سایزهای مختلف و برای مصارف گوناگون تهیه و تولید می شود. همه ما برای جلوگیری از اصراف، تازه نگه داشتن مواد خوراکی، فریز کردن مواد غذایی، بسته بندی مواد برای مسافرت یا پیک نیک و بسیاری از موارد دیگر از زیپ کیپ ها استفاده می کنیم. اما اغلب کیسه های نایلونی که ما می شناسیم، یکبار مصرف بوده و پس از هر بار استفاده به ناچار باید آنها را دور بیندازیم.کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی

به همین دلیل، کارشناسان گروه صنعتی تکمورابر، به دنبال تولید کیسه هایی برای نگهداری مواد غذایی بودند که علاوه بر اینکه امکان استفاده چند باره، در طول زمان نیز تاثیر منفی بر سلامتی انسان نداشته و قابلیت تجزیه در محیط زیست را داشته و سازگار با محیط زیست باشند. سیلیکون درجه مواد غذایی، انتخابی بسیار مناسب برای این هدف بود.

از آنجا که سیلیکون درجه مواد غذایی، از سوی سازمان بهداشت جهانی تایید شده است، در نتیجه ماده ای بسیار مناسب برای تولید ظروف و لوازم آشپزخانه و لوازم پخت و پز و حتی تولید محصولاتی نظیر پستانک و سرشیشه و ملزومات نوزادان نیز شناخته می شود. همین امر موجب شد تا کارشناسان به فکر تولید زیپ کیپ سیلیکونی و یا همان کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی بیفتند.

در این مقاله قصد داریم در مورد مزایا و کاربردهای گسترده این محصول، که اصطلاح استشر بگ (stasher bag) نیز برای آن به کار می رود، صحبت کنیم. پس تا آخر با ما همراه باشید.

کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی: استفاده نا محدود

کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی، انتخابی بسیار عالی و به صرفه برای شما خواهد بود اگر به دنبال محصولی هستید که بتوانید با یکبار هزینه به صورت نامحدود از آن استفاده کنید. و البته جالب تر اینکه، زیپ کیپ سیلیکونی تولیدی گروه صنعتی تکمورابر، قیمتی بسیار مقرون به صرفه داشته و در مقایسه با هزینه پرداختی برای خرید کیسه های نایلونی معمول، که قابلیت تجزیه در محیط زیست را نیز ندارند، بسیار ارزان تر است.

این محصول به طور خالص و 100 درصد از سیلیکون ساخته شده و یکی از ویژگی های بسیار قابل توجه در کاربرد پلیمر سیلیکون در تولید محصولات مرتبط با مواد غذایی، مقاومت بسیار بالای آن است.

مقاومت دمایی، قابلیت شستشو، عدم جذب بو و رنگ مواد غذایی و انتقال آن به مواد دیگر از دیگر مزایای کیسه های نگهداری مواد غذایی سیلیکونی است که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

زیپ کیپ سیلیکونی، در اندازه و حجم های مختلف تولید شده و با توجه به نیاز خود می توانید آن ها را  سفارش داده و با خیال راحت از آن برای بسته بندی و نگهداری مواد غذایی، بدون نگرانی از تغییر رنگ و بوی آنها، و حتی برخی لوازم حساس خود استفاده نمایید.

زیپ کیپ سیلیکونی؛ محکم، زیبا و رنگارنگکیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی

یکی دیگر از مزایای جالب توجه زیپ کیپ سیلیکونی، رنگ های زیبای پلیمر سیلیکون استفاده شده برای تولید آن است. با استفاده از این کیسه های نگهداری مواد غذایی سیلیکونی، یخچال و فریزر و حتی کمد و کابینت های شما، جلوه ای زیباتر و شادتر خو اهند داشت.

مزیت دیگر این کیسه ها، درپوش محکم آن ها است؛ کیسه های نایلونی معمولی، حتی زیپ کیپ های نایلونی، استحکام زیادی نداشته و با کمی فشار تمام محتویات آن بیرون می ریزد. اما این مسئله در مورد زیپ کیپ سیلیکونی صدق نمی کند.

درپوش محکم برای این نوع از کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی به گونه ای طراحی شده است که حتی می توان مواد غذایی و میوه های آبدار را درون آن ریخت و درون کیف یا یخچال قرار داد بدون اینکه قطره ای از آن بیرون بریزد.

همچنین، مقاومت دمایی بالای سیلیکون، این اجازه را به شما می دهد که مواد غذایی را با این کیسه درون فریزر قرار داد و در هنگام استفاده، پس از رسیدن به دمای محیط، با همان پوشش، غذا را درون مایکروویو، فر و یا حتی آب جوش گرم و مصرف نمود. زیرا سیلیکون در دمای 40- تا 250 درجه سانتی گراد کاملا مقاوم بوده و بدون هر گونه تغییر شکل یا تجزیه، می تواند این محدوده دمایی را تحمل کند.   

در پوش تعبیه شده برای کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی به نوعی طراحی شده است که هوا نمی تواند از آن عبور کند. در نتیجه می توانید هوای داخل کیسه را قبل از بسته بندی به طور کامل خارج کرده و بدون نگرانی از ورود مجدد هوا به داخل آن، محتویات درون زیپ کیپ سیلیکونی را به صورت وکیوم شده نگهداری نمایید.

کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی| طراحی جدید و منحصر به فرد با 5 مزیت اصلی

کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی

از دیگر جذابیت های کیسه مواد غذایی سیلیکونی، طراحی های زیبایی است که برای انواع آن در نظر گرفته شده است. علاوه بر طرح های معمولی انواع نایلون بسته بندی که برای زیپ کیپ سیلیکونی نیز استفاده شده است، طرحی دیگر برای تولید این محصول استفاده شده است که موجب می شود تا بتوان بسته بندی را به صورت ایستاده در هر مکانی قرار داد.

در این مدل از کیسه سیلیکونی، یک قطعه اضافی در کف محصول در نظر گرفته شده است که باعث می شود قسمت زیرین زیپ کیپ، به شکل کف یک ظرف عمل کرده و موجب استحکام آن شود. این نوع از زیپ کیپ سیلیکونی، به ویژه برای نگهداری مواد غذایی و خوراکی های آبدار، بسته بندی تنقلات مدرسه یا محیط کار و قرار دادن آن در گوشه کمد کار بسیار مناسب است. همچنین کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی ایستاده، می تواند در مرتب کردن فضای داخلی یخچال نیز به شما کمک کند چرا که فضای چندانی را اشغال نکرده و می توانید چند عدد از آنها را در کنار یکدیگر قرار دهید.

کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی؛ قابل شستشو و ضد آبکیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی

همانطور که اشاره شد، این دسته از زیپ کیپ ها کاملا قابل شستشو بوده و می توان آن ها را با استفاده از یک برس شیشه شوی نرم و یا حتی با استفاده از ماشین ظرفشویی شستشو داد بدون اینکه نگران پاره شدن آن باشید.

از طرفی نفوذ ناپذیری درب کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی به حدی است که نه تنها هیچ ماده ای از داخل آن به بیرون نمی ریزد بلکه با خیال آسوده می توانید مواد غذایی که نیاز به جوشانده شدن دارند را دورن کیسه ریخته و پس از محکم کردن درب آن، زیپ کیپ سیلیکونی را درون آب در حال جوش بگذارید تا غذای درون آن پخته شود.

نکته: اگر اولین بار و قبل از مصرف کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی خود کمی روغن زیتون به قسمت شیار دار آن بزنید، عمر زیپ کیپ شما افزایش خواهد یافت.

 

 

 

زیپ کیپ سیلیکونی

 

 

کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی، کیسه ای همه کاره

در بخش های قبل بیشتر در مورد نگهداری مواد غذایی درون کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی صحبت کردیم و اشاره کوتاهی به امکان پختن و گرم کردن غذا درون این کیسه داشتیم.

نکته جالب توجه این است که شما حتی می توانید وسایلی مانند لوازم آرایشی، لوازم مدرسه و هر نوع وسیله ریز دیگری را که نگران پخش شدن آنها درون کیف خود هستید، درون این زیپ کیپ ها ریخته و با خیال راحت آنها را با خود به همه جا حمل کنید.

و یک مطلب جالب تر؛ می توانید دانه های ذرت را درون یک کیسه نگهداری مواد غذایی سیلیکونی ریخته و پس از بستن درب کیسه، آنرا درون مایروفر قرار دهید و چند دقیقه بعد پاپ کورن های آماده را از درون آن خارج کنید.

می توانید این کیسه ها را بارها و بارها بشویید و تا مدتها از آن استفاده کنید بدون اینکه ذره ای از کیفیت و استحکام آن کم شود. اگر قصد خرید زیپ کیپ سیلیکونی زیبا و بادوام را دارید، کارشناسان تکمورابر آماده پاسخگویی به سوالات و ثبت سفارش شما هستند. با آنها تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت نمایید.

محمد تمثال

مهندس مکانیک و علاقمند به قالب سازی و تولید انواع قطعات سیلیکونی و پلاستیکی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo