temcorubber logo

هر آنچه لازم است در مورد کانتور یخی (Contour Cube) بدانید.

به این خدمت یا کالا نیاز دارید؟

کانتور یخی

کانتور یخی، نه فقط وسیله ­ای برای حفظ زیبایی، بلکه نمادی از مراقبت و ابزار عشق به خود است. این محصول کوچک و کاربردی، از ضروریات مکمل روتین مراقبت پوستی افرادی است که تمایل دارند زیبایی و جوانی خود را حفظ کرده و همواره پوستی شاداب و درخشان داشته باشند. پیشنهاد می­کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید تا با مزایا، ویژگی­ها و نحوه استفاده از این ماساژور یخی فوق­العاده آشنا شوید.

ماساژور یخی

 کانتور یخی چیست؟

کانتور یخی یا ماساژور کانتورکیوب را می­توان انقلابی در صنعت زیبایی و همچنین تکنیک کرایوتراپی (سرمادرمانی) معرفی نمود. اگر از اخبار و فعالیت­های صنعت زیبایی و حوزه مراقبتی پوست اطلاع داشته باشید می­دانید که در سال­ های اخیر، استفاده از یخ برای درمان برخی از مشکلات پوستی، رفع چین و چروک و همچنین لیفت پوست بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

اما گرفتن تکه های یخ در دست و ماساژ پوست با آن، به دلیل لغزندگی یخ، کمی دشوار است. همین امر موجب شد تا این نوع ماساژور به عنوان وسیله ای برای ساده ­تر شدن گرفتن یخ برای ماساژ پوست طراحی و مورد استفاده قرار گیرد.

کانتور یخیدر تکنیک کرایوتراپی، پوست صورت و بدن به مدت کوتاه در معرض سرما قرار داده می­شود تا بدین ترتیب برخی از مشکلات پوستی از قبیل التهاب درمان شده و از سوی دیگر با افزایش میزان گردش خون در موضع سرما دیده، موجب لیفت، کاهش منافذ پوستی و جوانسازی پوست آن گردد.

در همین راستا، ترکیبات مغذی، انواع لایه بردار و همچنین مواد محرک کلاژن سازی پوست را می­توان با آب مخلوط و به صورت یخ زده از آن استفاده نمود تا تاثیر چندین برابری داشته باشد. ماساژور کانتورکیوب، یکی از ابزارهای بسیار کاربردی برای استفاده از شکل یخ زده این ترکیبات است.

اما قبل از آشنایی بیشتر با این محصول، بهتر است کمی با کرایوتراپی و استفاده از یخ برای زیبایی صورت آشنا شویم.

کانتور یخی

فواید یخ و ماساژور یخی برای پوست صورت

صورت یکی از اعضای بسیار حساس بدن ما به شمار می­رود که هر گونه حالات و مشکلات درونی و روحی ما را به طور ناخود آگاه به نمایش می­گذارد. همچنین رسیدگی و مراقبت از پوست صورت می­تواند تاثیر بسیار زیادی در روحیه و حتی رفع برخی از مشکلات و بیماری­ها داشته باشد. به همین دلیل است که ماساژ صورت پس از گذراندن یک روز کاری خسته کننده و مواجهه با انواع فشار و استرس، با استفاده از یک ماساژور یخی و خنک می­تواند حسی دلپذیر همراه با شادابی را برای ما به ارمغان بیاورد.

با قرار دادن یخ در روتین روزانه مراقبت پوستی و ماساژ صورت با ماساژور کانتورکیوب، پس از مدتی از تاثیرات آشکار و فوق­العاده آن شگفت زده خواهید شد. در ادامه برخی از فواید قرار دادن یخ بر روی پوست و به ویژه پوست صورت را با هم می­خوانیم.

 • کنترل چربی پوست

چربی ترشح شده از غدد چربی زیر پوست، موجب شفاف شدن و جوان ماندن پوست می گردد اما مشکل از آنجایی شروع می شود که میزان تولید این چربی بیش از حد معمول بوده و به اصطلاح پوست چرب باشد. یکی از دلایل افزایش چربی پوست صورت، افزایش اندازه منافذ پوست و در نتیجه خروج بیشتر چربی به سطح پوست است.

استفاده از یخ برای ماساژ صورت به شکل قطعات کوچک، کانتور یخی یا ماساژور آیس رول، می تواند در بسته شدن منافذ باز پوست و در نتیجه کاهش میزان چربی پوست نقش بسزایی داشته باشد.

 • شادابی و درخشندگی پوست صورت

عوامل مختلفی از جمله افزایش سن و استرس می توانند شادابی و درخشندگی پوست صورت را به مرور زمان از بین ببرند. ماساژ صورت با استفاده از ماساژور کانتورکیوب یا ماساژور آیس رول، با رفع انسداد رگ های خونی زیرپوستی، موجب افزایش گردش خون در این ناحیه شده و در نتیجه پوستی شاداب و درخشان و پرنشاط را به شما هدیه خواهد داد.کانتور یخی

 •  لیفت صورت

یکی دیگر از مزایای استفاده از ماساژور کانتورکیوب برای ماساژ صورت، سفت شدن پوست بر اثر افزایش میزان گردش خون در مناطقی است که تحت سرما قرار گرفته اند.

ماساژور یخی و بهبود آکنه

 • بهبود آکنه

از دلایل اصلی بروز آکنه، انسداد مجاری پوست بر اثر انواع آلودگی و همچنین تجمع چربی ها در زیر پوست است. استفاده از یخ و ماساژور یخی برای ماساژ صورت، با  کم کردن میزان چربی و پاکسازی منافذ، از بروز آکنه پیشگیری و التهاب جوش های موجود در صورت را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

از دیگر مزایای استفاده از ماساژور یخی برای ماساژ صورت چه با استفاده از ماساژور آیس رول و چه با قرار دادن مستقیم یخ بر روی صورت به وسیله کانتور یخی، می توان به کاهش چین و چروک، لایه برداری پوست، بهبود لکه های پوستی، رفع التهاب ناشی از آفتاب سوختگی و یا کهیر، رفع پف زیر چشم و … اشاره نمود.

 

 

 

اطلاع از این مزایا یک طرف و سختی استفاده از یخ طرف دیگر ماجرای ماساژ صورت با یخ قرار دارد. بسیاری از افراد به دلیل اینکه گرفتن یخ با دست قرار دادن آن بر روی صورت کاری سخت بوده و به جز لغزنده بودن خود یخ، تحمل احساس سرمای نوک انگشتان برای آنها کمی سخت است، از مزایای آن چشم پوشی می کنند.

اگر شما هم جزو این دسته از افراد قرار دارید که تنها به دلیل سختی استفاده از یخ، این ماده مفید را از روتین مراقبت پوستی خود حذف کرده اید، گروه صنعتی تکمورابر این مشکل را برای شما رفع کرده است. ماساژور کانتورکیوب، یک وسیله ساده، کوچک اما بسیار کاربردی است که به وسیله آن می توانید به سادگی قطعات یخ را در دست گرفته و صورت خود را با آن ماساژ دهید.

در ادامه به بررسی بیشتر این ماساژور یخی بی نظیر خواهیم پرداخت.

کانتور یخی

کانتور یخی و سرمادرمانی (کرایوتراپی)

ماساژور کانتور یخی را می توان یک محفظه نگهدارنده یخ برای ماساژ صورت و پوست سایر قسمت های بدن معرفی نمود که به دلیل ساختار سیلیکونی خود، علاوه بر عدم انتقال سرما، مانع از لغزش یخ در دستان شما نیز خواهد شد. طراحی این ماساژور به گونه ای است که به راحتی می توانید قطعه یخ را در جهات مخلف بر روی پوست صورت حرکت داده و شاهد اثر بی نظیر ماساژور یخی بر روی شادابی و طراوت پوست خود باشید.

 

 

کانتور یخی

 همانطور که در بخش قبل مورد اشاره قرار گرفت، در سال های اخیر شاهد افزایش محبوبیت و رواج کرایوتراپی و ماساژ صورت با استفاده از قالب های یخ هستیم. طراحی و تولید انواع ماساژور آیس رول برای داشتن ماساژ به شیوه کرایوتراپی گامی در مسیر سهولت استفاده از این روش بود.

 

در تولید ماساژور یخی کانتورکیوب توسط گروه صنعتی تکمورابر، علاوه بر فواید سرمادرمانی و کرایوتراپی، خواص یخ و مزایای استفاده مستقیم از یخ بر روی پوست نیز در نظر گفته شده است. اما ویژگی های این ماساژور تنها به همین نکته خلاصه نمی شود. در ادامه به بررسی بیشتر مزایای این وسیله خواهیم پرداخت اما بهتر است قبل از آن به نوع ساختار و نحوه استفاده از آن اشاره ای داشته باشیم.

 

کانتور یخی را چگونه شارژ کنیم؟

شاید ساختار شبه تخم مرغی کانتور یخی برای شما نیز جالب بوده و این نکته ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد که چطور می توان قطعه یخ را داخل محفظه کوچک این ماساژور قرار داد؟

 

نکته قابل توجه این است که برای استفاده از این محصول نیاز به شکستن یخ و جدا کردن قطعه ای از آن و در نتیجه اندازه یخ متناسب با محفظه ماساژور یخی را ندارید. شما می توانید هر نوع محلول مناسب برای ماساژ صورت خود را از طریق روزنه تعبیه شده در بخش زیرین ماساژور کانتورکیوب، به دورن آن ریخته و سپس ظرف را درون فریزر قرار دهید تا مایع درون محفظه به طور کامل یخ بزند.

 

 

به این ترتیب می توانید کانتورکیوب را شارژ کنید. با هر بار شارژ این محصول، می توانید تا یک هفته به صورت روزانه از آن استفاده کنید اما دقت داشته باشید که هر بار، پس از استفاده، ماساژور یخی را درون فریزر قرار دهید تا یخ درون آن آب نشود.

 

6مزیت مهم کانتور یخی

ماساژور کانتور کیوب

با در نظر گرفتن تمام فوایدی که برای استفاده از یخ برای ماساژ صورت ذکر شد، کانتور یخی، به دلیل ساختار خاص خود، می تواند استفاده از یخ را برای همه افراد ساده کرده و در موارد بسیاری کاربرد داشته باشد.

 • رفع پف زیر چشم

  اگر هر روز صبح بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، با استفاده از ماساژور کانتور کیوب، چند ثانیه یخ را روی ناحیه زیر چشم خود نگه دارید، از شر پف زیر چشم و کبودی های ناشی از آن خلاص خواهید شد.

 • ماساژور یخی
 • کاهش تورم و التهاب ناشی از جراحی های زیبایی صورت

  : چنانچه داوطلب انجام هر یک از جراحی های زیبایی صورت نظیر بوتاکس، لیفت با نخ، تزریق ژل و چربی و یا لیزر پوست صورت خود هستید، حتما در طول 24 ساعت تا 48 ساعت اول بعد از عمل، با استفاده از کانتور یخی، نواحی جراحی شده را ماساژ دهید تا شاهد کاهش چشمگیر تورم، التهاب و درد ناشی از عمل و حتی بهبودی سریع آن باشید. 

 • کاهش اضطراب و سردردهای میگرنی

  استفاده از روش کرایوتراپی و قرار دادن مستقیم یخ بر روی پوست صورت به مدت کوتاه، می تواند موجب افزایش گردش خون شده و از سوی دیگر، حس طراوت را برای شما به ارمغان بیاورد. استفاده از کانتور یخی بر روی صورت و شقیقه ها تاثیر قابل توجهی در کاهش استرس و دردهای میگرنی خواهد داشت. اضافه کردن مقدار کمی عصاره اسطوخدوس به محلول درون ماساژور یخی، این تاثیر را دوچندان خواهد کرد.

 

ماساژور یخی

 • رفع التهاب ناشی از آفتاب سوختگی

  یکی از مشکلات طبیعت گردی و تفریح در کنار دریا به ویژه در طول فصل تابستان، آفتاب سوختگی و سوزش ناشی از آن است. حتما شما هم این نکته را می دانید که خیار و آلوئه ورا برای رفع این سوزش و پیشگیری از پوسته شدن صورت بسیار مفید هستند. برای استفاده از ماساژور یخی کانتورکیوب برای رفع این مشکل به روش زیر اقدام کنید و از چند ساعت قبل آن را آماده کنید.

نصف یک خیار را رنده کنید و داخل محفظه ماساژور بریزید. مقداری ژل آلوئه ورا نیز به خیار رنده شده اضافه کرده و  آن را ببندید. از منفذ زیرین ماساژور کانتورکیوب، محفظه را با آب پر کنید و با کمی تکان ملایم، مواد داخل محفظه را به خوبی با هم ترکیب کنید. سپس ماساژور را درون فریزر قرار دهید تا یخ زده و آماده استفاده شود.

 

 • تاثیر بر لایه های عمقی پوست

  یکی از مزایای استفاده از این محصول، لایه برداری و پاکسازی عمقی پوست صورت است. از آنجا که استفاده از کانتور یخی موجب افزایش جریان خون و تحریک سلولهای پوستی در لایه های عمیق تر پوست می شود، می توانید انواع مواد طبیعی مربوط به پاکسازی پوست از جمله عصاره بابونه، آب لیمو ترش، عسل و … را به همراه آب درون محفظه ماساژور یخی بریزید و از فواید آن به ساده ترین شکل ممکن بهره مند شوید.

 

استفاده از کانتور یخی در 4 گام

کانتور یخی

کانتور یخی کاربری بسیار ساده ای دارد و تنها در چند مرحله بسیار آسان می توانید این محصول را برای استفاده آماده کنید.

مرحله1: محفظه ماساژور را از منفذ تعبیه شده در قسمت بالایی آن، با آب یا هر ماده طبیعی دیگر دلخواه خود پر کنید.

 مرحله 2: کانتورکیوب را به مدت 4 تا 6 ساعت درون فریزر قرار دهید تا به طور کامل یخ بزند.

مرحله 3: یخ را به مدت 30 ثانیه روی قسمت های مختلف صورت حرکت دهید تا زمانی که حس شادابی و طراوت را بر روی صورت خود احساس نمایید.

کانتور یخی و تونر گلاب(معطر ترین تکنیک شادابی)

کانتور یخی و تونر گلاب را می توان ترکیبی معجزه آسا نامید. یکی از تونرهای طبیعی معروف برای جوانسازی پوست صورت، تونر گلاب است که در صورت استفاده آن به صورت یخ، خواص آن دو چندان خواهد شد. برای استفاده این تونر به همراه ماساژور یخی، به این صورت عمل کنید:

تونر گلاب

 1. مقداری گلبرگ گل رز درون ظرفی ریخته و دو سوم فنجان آب جوش به آن اضافه کنید.
 2. در صورت تمایل مقداری گلاب غلیظ نیز به این ترکیب اضافه نمایید.
 3. اجازه دهید که ترکیب تهیه شده به طور کامل سرد شود.
 4. محلول را از طریق روزنه پایین محفظه ماساژور کانتورکیوب، به درون آن بریزید.
 5. ماساژور را درون فریزر قرار داده و اجازه دهید تا به طور کامل یخ بزند.
 6. هر روز صبح بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب با استفاده از ماساژور تونر گلاب، صورت خود را به مدت 30 ثانیه ماساژ دهید.
 7. پس از ماساژ، با استفاده از یک حوله تمیز صورت خود را پاک کنید.

نکته: قبل از استفاده از کانتور یخی، به منظور یخ زدایی، آنرا زیر آب سرد بگیرید. کانتور یخی

از دیگر موارد و ترکیباتی که می توان درون ماساژور یخی از آن ها استفاده کرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شیر نارگیل برای هیدراتاسیون
 • بابونه و سرکه سیب، لایه بردار و کنترل کننده چربی پوست
 • گلاب و آبلیمو، روشن کننده و ضد لک
 • چای سبز و آبلیمو، ضد آکنه
 • نعناع و رزماری، کاهش منافذ باز و رفع التهاب

پاسخ به 6 سوال در مورد کانتور یخی 

 1. کانتورکیوب چه کار می کند؟

ماساژور کانتورکیوب، وسیله ای است که برای راحت تر انجام دادن ماساژ صورت با یخ طراحی و تولید شده است. از این وسیله می توانید برای لیفت طبیعی صورت، رفع تیرگی و پف زیر چشم، کاهش چین و چروک های ریز صورت و افزایش شادابی و درخشندگی صورت خود استفاده کنید.

ماساژور یخی

 1. بهترین زمان برای استفاده از کانتور یخی صبح است یا شب؟

چنانچه به دنبال گرفتن بهترین نتیجه از ماساژور یخی هستید، بهتر است تا این وسیله را در لیست روتین مراقبتی روزانه خود و در ساعات اولیه صبح قرار دهید. البته در انتهای روز و قبل از خواب نیز می توان برای رفع خستگی روزانه و التهابات احتمالی صورت نیز از این ماساژور استفاده نمود.

 1. آیا استفاده روزانه از کانتور یخی مجاز است؟

بله. شما می توانید روزانه از این ماساژور یخی استفاده کنید. اگر چند ماساژور با ترکیب تونرهای مختلف داشته باشید مطمئنا تاثیر بهتر و بیشتری از این محصول خواهید دید.

 1. چه مدت باید کانتور یخی را روی صورتم نگه دارم؟

زمان کلی مورد نیاز برای ماساژ صورت با کانتور یخی، 15 دقیقه است. به طوری که در هر ناحیه به مدت چند ثانیه و تا زمانی که در پوست خود احساس سرما داشته باشید به ماساژ دادن صورت ادامه داده و پس از آن، منطقه ماساژ را تغییر دهید تا زمانی که کل صورت را ماساژ داده باشید.

 

 1. آیا استفاده از کانتور یخی برای پوست های چرب مفید است؟

استفاده از کانتور یخی برای پوست های چرب، باید با احتیاط انجام شود. هرچند که یخ موجب کاهش منافذ باز پوست و کاهش موقتی چربی پوست صورت می شود اما دقت داشته باشید اگر پوست چربی دارید نباید هرگز یخ را به صورت مستقیم روی پوست خود بگذارید. همیشه یخ را درون یک پارچه تمیز قرار داده و با آن به ماساژ صورت خود اقدام کنید.

 1. آیا کانتور یخی برای رفع تیرگی دور چشم مفید است؟

ماساژ صورتکانتور یخی می تواند با انقباض رگ های خونی موجود در ناحیه زیر چشم، به کاهش تیرگی دور چشم منجر شود. توجه داشته باشید که پوست ناحیه اطراف چشم بسیار نازک و حساس بوده و نباید یخ را به طور مستقیم و به مدت طولانی بر روی این نواحی استفاده نمود. روزانه 2 الی 3 بار و هر بار به مدت چند ثانیه زیر چشم را با  ماساژور ماساژ دهید تا سیاهی دو چشمتان از بین برود.

 

نکات مهم در استفاده از کانتور یخی

زمانی که قصد استفاده از کانتور یخی یا حتی ماساژور یخی آیس رول را دارید، دقت داشته باشید که قبل از استفاده از ماساژور یخی، ابتدا صورت خود را با یک شوینده ملایم شسته و خشک کنید.

 

پس از اتمام ماساژ نیز بلافاصله صورت را خشک کرده و از یک کرم مرطوب کننده و یا آبرسان استفاده کنید تا تاثیر ماساژ، بر روی پوست ماندگار شود.

 

در نهایت اینکه، کانتور یخی یا ماساژور یخی، وسیله ای ظروری برای روتین مراقبتی تمام بانوان در هر رده سنی بوده و با قیمتی مناسب در دسترس شما عزیزان قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماساژور کانتورکیوب، کارشناسان گروه صنعتی تکمورابر، آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

محمد تمثال

مهندس مکانیک و علاقمند به قالب سازی و تولید انواع قطعات سیلیکونی و پلاستیکی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo