temcorubber logo

لوازم سیلیکونی آشپزخانه

به این خدمت یا کالا نیاز دارید؟

لوازم سیلیکونی آشپزخانه

لوازم سیلیکونی آشپزخانه یکی از مهمترین وسایل هستند که از مواد پتروشیمی ساخته شده اند. این مواد در واقع جز گزینه های جایگزین و غیر سمی نیز به حساب می آیند. لوازم سیلیکونی آشپزخانه می توانند به صورت مستقیم نیز با بدن انسان در تماس باشند و هیچ ضرری ندارد. در این مقاله ما قصد داریم به بررسی لوازم سیلیکونی آشپزخانه بپردازیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم. پس با وب سایت تمکو رابر همراه باشید تا در این خصوص نکات مهمی را خدمت شما مطرح کنیم.

لوازم سیلیکونی آشپزخانه چگونه ساخته می شوند؟

لوازم سیلیکونی آشپزخانه از سیلیس مشتق می شوند. این مورد به این دلیل است که سیلیکون به خودی خود وجود ندارد. به همین ترتیب از سیلیس که یک کوارتز معدنی است و در ماسه ها فراوان است می توانیم بهره مند شویم.  کوارتز مربوطه باید تا 1800 درجه سانتیگراد گرم شود و سپس سیلیکون بدست می آید که باید خنک شده و آسیاب گردد تا بتوانیم به پودر بسیار با کیفیت آن نیز دست یابیم. در مراحل بعدی نیز ماده ای به نام متیل کلیرید، را می توانیم قبل از گرم شدن مجدد به پودر ریز آن اضافه کنیم تا واکنش های شیمیایی شروع به کار کنند. این مورد در نهایت ما را به متیل کلروسیلان می رساند. همچنین برای استخراج دی متیل کلروسیلان فرآیند تقطیر به صورت کامل باید انجام گیرد. همچنین مقداری آب نیز باید به دی متیل دی کلروسیلان اضافه شود تا تراکم به خوبی صورت گیرد و ما را به نتیجه ای که می خواهیم در خصوص ظروف آشپزخانه برساند.

لوازم سیلیکونی آشپزخانه چگونه ساخته می شوند؟

 چه عاملی باعث بالا رفتن کیفیت لوازم سیلیکونی آشپزخانه می شود؟

عوامل زیادی در این خصوص دخیل هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت:

  • اولین مورد این است که ظروف سیلیکونی غیر متخلخل هستند و در برابر انواع میکروب ها و رشد آن ها و همچنین انواع لکه ها نیز مقاومت بسیار بالایی را از خودشان نشان می دهند، استفاده از ظروف سیلیکونی هیچ بویی را به خودش نیم گیرد و این مورد به عنوان یک نکته مثبت در خصوص این ظروف در نظر گرفته می شود.
  • مورد بعدی این است که ظروف سیلیکونی بسیار نرم هستند. این ظروف به راحتی تمیز می شوند و در ماشین ظرفشویی نیز می توانیم  این ظروف را به خوبی شست و شو دهیم.
  • ظرف سیلیکونی در فضا های کوچک نیز جای می گیرند.
  • این ظروف نسبت به سایز ظروف دیگر از دوام و مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار است.
  • می توانیم در فریزر و یخچال و مایکروویو و اجاق گاز نیز از این ظروف استفاده کنیم.
  • شفاف بودن ظروف سیلیکونی از دیگر موارد مهم است. می توانیم ظروف سیلیکونی را در هر رنگی که بخواهیم رنگ آمیزی کنیم. این مورد شفافیت بسیار بالای این ظروف را به ما نشان می دهد.

در هنگام خرید لوازم سیلیکونی آشپزخانه چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

در هنگام خرید لوازم سیلیکونی آشپزخانه توجه به برخی نکات ضروری است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت:

  1. اولین مورد این است که در هنگام خرید باید به سراغ قالب های سیلیکونی برویم که فضای تنگی ندارند و به راحتی غذا در آنها قابلیت جابجا شدن دارند.
  2. در هنگام خرید این لوازم باید به سراغ ظروفی برویم که تاییده بهداشتی دارند و این مورد جزنکات مهمی است که در هنگام خرید ظروف سیلیکونی باید آن را به خاطر بسپارید.

در هنگام خرید لوازم سیلیکونی آشپزخانه چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

برای انجام پخت و پز غذای خوب با ظروف سیلیکونی، رعایت چه نکاتی مهم است؟

باید در نظر داشته باشید که کلیه غذاها به راحتی به ظروف سیلیکونی نمی چسبند ولی به صورت کامل نیز غیر چسبنده نیستند، در حالت کلی باید آنها را چرب کرده و به آنها می توانید آرد بپاشید. در صورتی که از وسایل بزرگ مثل تابه های بزرگ استفاده می کنید و یا در حال پختن کیک های شکلاتی هستند می توانید ظرف سیلیکونی مربوطه را به همراه یک کاکائو آماده پخت کیک نمایید.

قالب های کیک و سایر غذا ها نیز در اندازه های مختلف هستند.

در پایان پخت غذا باید از دستمال استفاده کنیم.

به هیچ عنوان از لوازم نوک تیز در هنگام برخورد با ظروف سیلیکونی مربوطه نباید استفاده کنیم.

آیا لوازم سیلیکونی آشپزخانه بهتر از لوازم پلاستیکی هستند؟

در حالت کلی سیلیکون نسبت به پلاستیک سازگاری بسیار بالایی را نسبت به محیط زیست از خودش نشان می دهد. همچنین ما می توانیم سیلیکون را به عنوان یک ماده جایگزین برای پلاستیک در نظر بگیریم و این امری مهم در این خصوص به حساب می آید.

چگونه می توانیم به اصل بودن ظروف سیلیکونی پی ببریم؟

برای اینکه بفهمیم ظروف سیلیکونی مربوطه اصل هستند و یا خیر، ممکن است طعم صابونی بدهند. می توانیم آنها را به مدت چند دقیقه بجوشانیم و با سرکه آنها را به طور کامل پاک کنیم و یا با استفاده از جوش شیرین شست و شو را انجام دهیم. در صورتی که طعم صابون به صورت ادامه دار باشد، این مورد نشان می دهد که ظروف سیلیکونی مربوطه به هیچ عنوان اصل نیستند.

چگونه می توانیم به اصل بودن ظروف سیلیکونی پی ببریم؟

برای خرید لوازم سیلیکونی آشپزخانه به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید لوازم سیلیکونی آشپزخانه باید به سراغ فروشگاه هایی برویم که جنس خوب وبا کیفیت و البته اصلی را در اختیار ما قرار می دهند. همچنین تنوع در اندازه و تعداد لوازم می تواند یک نکته مهم و البته مثبت برای خرید این محصولات سیلیکونی در نظر گرفته شود. کاربرد این محصولات به قدری بالاست که تا مدت ها می توانید بدون هیچ مشکلی از آنها استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله ما به بررسی لوازم سیلیکونی آشپزخانه پرداختیم و جزییات مربوط به آن ها را نیز مورد بررسی قرار دادیم. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این لوازم در اندازه ها و تعداد متنوعی هستند که در پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرند. در هنگام خرید باید توجه داشته باشیم که لوازم مربوطه باید تاییدیه بهداشتی داشته باشند. این مورد یک عامل تایید کننده برای عدم سمی بودن این لوازم هستند . برای خرید این لوازم نیز باید به سراغ فروشگاهی برویم که تنوع محصولی بسیار بالایی دارد.

محمد تمثال

مهندس مکانیک و علاقمند به قالب سازی و تولید انواع قطعات سیلیکونی و پلاستیکی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo