temcorubber logo

فروش ابزار Cnc فرز

به این خدمت یا کالا نیاز دارید؟

فروش ابزار Cnc فرز

ابزار Cnc فرز یک دستگاهی است که در صنعت کاربردهای بسیار فراوانی دارد. این دستگاه  دارای تراش هادی در محور های ایکس و زد است. که محور زد در تراش CNC بر روی ریل خود، حمل کننده تارت و ابزارها را به خودش اختصاص می دهد. این ابزار که به ابزار Cnc فرز معروف است در بخش های مختلف نیز به فروش می رسد. در این قسمت از وب سایت تمکو رابر قصد داریم به بررسی فروش ابزار Cnc فرز بپردازیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید.

بررسی خصوصیات فرز CNC

فرز CNC دارای ویژگی های بسیار زیادی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت:

  • اولین مورد درجات آزادی بالای آن است که می توانیم عنوان حرکت با آزادی عمل را برای آن در نظر بگیریم.
  • این دستگاه فرز قدرت مانور بسیار زیادی را بر روی قطعه ای که می خواهد بر روی آن کارکند خواهد داشت.
  • همچنین استفاده از این فرز cnc، می تواند ماشینکاری نسبتا پیچیده ای نسبت به تراش سی ان سی داشته باشد.
  • به طور کلی این دسته از ماشین های فرز توانایی بسیار بالایی را دارند تا بر روی انواع قالب ها عملیات های مختلف را پیاده سازی نمایند.
  • ماشین های فرز CNC برحسب قرار گیری ابزاری که دارند دارای انواع مختلفی هستند که در این خصوص می توانیم به ماشین فرز افقی، ماشین فرز عمودی، ماشین های یونیورسال نیز اشاره داشته باشیم.

بررسی شاسی ابزار cnc

شاسی ابزار سی ان سی از چند بخش تشکیل شده است. یک بخش که مربوط به ریل ها هستند که در این حالت موتور محور های y و بخشهای مربوط به پایه های ماشین شاسی و محل قرار گیری موتورها را شامل می شود. یک بخش دیگر نیز با پیچ به بخش اول متصل شده است که در واقع این بخش، بخش دوم شاسی ابزار سی ان سی را شامل می شود. در این بخش محور Z و موتور اسپیندل وجود دارند. در بخش سوم نیز موتور محور ایکس و ریل های آن را می توانیم در نظر داشته باشیم. در ساختار کلی نیز باید بگوییم که میز دستگاه فرز بر روی بخش سوم سوار است.

بررسی شاسی ابزار cnc

حرکت فرز cnc بر چه اساسی صورت می گیرد؟

شاسی فرز تقریب در هر محور بر روی یک موتور سوار است. این موتورها حرکت دورانی را به خودشان اختصاص می دهند. همچنین باید به این مورد نیز توجه داشته باشید که وظیفه جابجایی محورهای دستگاه مربوط به این موتورها می باشد. تبدیل کلیه حرکات دورانی به حرکت خطی در امتداد محورها نیز بر عهده بخشی به نام بال اسکرو است. این بخش از یک پیچ ساچمه ای نیز تشکیل شده است که در برخی منابع نیز به وجود این بخش اشاره دارد.

حرکت فرز cnc بر چه اساسی صورت می گیرد؟

دستگاه فرز سی ان سی بر مبنای تعداد محور به چند بخش تقسیم می شود؟

این دستگاه به سه بخش تقسیم می شود که در ادامه به هر کدام از این بخش ها اشاره می کنیم:

  1. دسته اول مربوط به فرز سی ان سی 3 محور است. ابزار دستگاه مربوطه در امتداد سه محور در دور قطعه ثابت شده و در دستگاه حرکت می کند. از طریق این دستگاه با کیفیت می توانیم انواع موارد مربوط به فرزکاری و تشکیل برخی از شیارها و سوراخ کاری ها را به صورت کامل انجام دهیم.
  2. دسته دوم مربوط به سی ان سی 4 محور است. این دستگاه نیز دارای یک محور اضافه نسبت به مورد قبل است.  همچنین نکته مهمی که باید در خصوص این دستگاه به آن توجه داشت این است که مسیر حرکت اصلی آن بر حول محور ایکس است.
  3. فرز سی ان سی 5 محور نیز نوع دیگر آن است که مخصوص برخی از قطعات حساس و البته پیچیده در صنایع مختلف به حساب می آید. این دستگاه فرز دو محور اضافی ایکس وY را دارد که در این صورت حرکت بیشتری برای انجام براده برداری را به خودش اختصاص می دهد. برای فروش ابزار مربوطه نیز باید به تمامی این موارد گفته شده توجه شود.

بررسی انواع فرزکاری، فرز Cnc

 فرز کاری سی ان سی انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها اشاره داریم و باید در هنگام خرید این دستگاه و یا ابزار به آن توجه کنیم:

  • اولین مورد نوع عمودی است. همان طور که از نام آن پیداست، در حالت عمودی بر روی قطعه و میز کار می توانیم آن را قرار دهیم.  با این وجود از طریق این ابزار برش هایی در جهت عمود برای تشکیل برخی حفره ها و برخی سوراخ کاری ها مورد استفاده قرار می گیرد.
  • نوع دیگر آن فرز کاری افقی است. این نوع ابزار در این حالت به صورت موازی نسبت به میز قرار می گیرد. برای انجام برخی از برش ها روی سطح قطعات جهت ایجاد برخی شیارها می توانیم از این نوع دستگاه فرز بهره مند شویم.

 

در هنگام خرید و فروش ابزار سی ان سی توجه به چه نکاتی ضروری است؟

برای خرید و فروش این ابزار باید توجه داشته باشید که نوع فرز و مواردی که در این مقاله عنوان شدند باید به خوبی بررسی شوند. کیفیت عملکرد آن نیز جز اصلی ترین مواردی است که باید در هنگام خرید آن را در نظر بگیرید. ایجاد برخی شیارها و برخی برش ها به عنوان یکی از موارد اصلی در این خصوص در نظر گرفته می شود. حال باید بدانید که قیمت ها و هزینه های مختلفی نیز برای این ابزار در فروشگاه های مختلف وجود دارد. در خصوص قالب های مختلف می توانیم به این مورد توجه کنیم.

برای طالاعات دقیق بیشتر از طریق تماس با ما، با ما درارتباط باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله ما فروش ابزار فرز Cnc را بررسی کردیم و جزییات مربوط به آن را مورد بررسی قرار دادیم. نکته مهمی که باید آن را در نظر داشته باشید این است که این ابزار کیفیت های مختلفی را در انواع مختلف به خودش اختصاص می دهد. همچنین نکته مهم دیگر این است که نوع عملکرد دستگاه بر روی قیمت آن در هنگام خرید تاثیر دارد و اگر قصد خرید این ابزار را دارید باید به این مورد توجه کامل و کافی داشته باشید. حال باید در نظر بگیرید که به سراغ فروشگاهی بروید که بهترین نوع ابزار سی ان سی را در اختیار شما با بهترین کیفیت قرار می دهد.

محمد تمثال

مهندس مکانیک و علاقمند به قالب سازی و تولید انواع قطعات سیلیکونی و پلاستیکی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo